pic

Drewniane domy z bali

Nowoczesny i energooszczędny dom z duchem tradycji

Ekologicznie

Drewno, z którego produkujemy domy, jako surowiec naturalny, posiadający zdolność do samoregulacji wilgotności, stwarza niepowtarzalny, trudny do uzyskania w innych technologiach, ekologiczny mikroklimat wnętrza budynku.

Oszczędnie

Oszczędność domów produkowanych przez RIWKE dzięki szybciej budowie gwarantują obniżone koszty utrzymania placu budowy. Lekkość naszych konstrukcji to niższe koszty poniesione na wylanie betonowego fundamentu.

Zdrowo

Wykorzystujemy najwyższej jakości drewno świerkowe, które poddajemy specjalnemu procesowi przygotowawczemu – dzięki temu nasze domy zachowują najcenniejsze walory drewna co sprzyja zdrowiu, zwłaszcza u osób zmagających się z alergią.

Energooszczędnie

Dom RIWKE to oszczędność na ogrzewaniu – energia cieplna, która jest potrzebna do grzania domu jest znacznie niższa niż w przypadku domów tradycyjnych, murowanych.

Szybko

Proces budowy stanu surowego otwartego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wynosi dla domu o powierzchni ok. 120m² – 6 dni roboczych , stan deweloperski – 28 dni roboczych, od momentu wejścia ekipy na plac budowy.

W zgodzie z naturą

Niższe koszty ogrzewania to nie tylko oszczędność ale również życie w zgodzie z naturą. Maksymalne wykorzystywanie wytworzonego ciepła to dbanie o własną kieszeń i przede wszystkim o otaczającą nas naturę.

Dlaczego dom z bali?

Szybka i stosunkowa tania realizacja w połączeniu z ekonomiczną eksploatacją domu, która gwarantuje zdrowe otoczenie do życia na lata.

Konstrukcja sumikowo-łatkowa

Składa się z podwaliny, którą mocuje się do fundamentu za pomocą kotew. Na podwalinie rozmieszcza się łątki (słupy). W narożnikach domu montuje się słupy narożne i w odstępach od 0,6 m do 2,8 m słupy pośrednie. Pomiędzy słupami wmontowane są sumiki. Są to bale o gr. 100,120 i 140 mm i wysokości 230 mm z podwójnym własnym piórem i wpustem. Całą konstrukcję od góry zamyka się oczepem (belką) który usztywnia konstrukcję. Elementy wykonywane są z drewna świerkowego  wysuszonego w suszarniach komorowych nowej generacji do wilgotności 14-16%.

Sam decydujesz za co płacisz

Realizujemy domy w różnych układach inwestorskich od stanu surowego otwartego po wybudowanie „pod klucz”.

Jesteśmy elastyczni na daleko posuniętą współpracę z klientem , stąd nieodosobnione są przypadki budowy domów w wybranych przez klienta fragmentach. Oznacza to, że nie upieramy się przy konieczności budowy od początku do końca. Klient może z zakresu budowy wyłączyć te elementy, które potrafi wykonać we własnym zakresie i po wykonaniu tych prac ponownie kontynuować budowę z naszą firmą.Ważne aby częściowa realizacja procesu budowy przez klienta wykonywana była zgodnie ze sztuką budowlaną pod wykwalifikowanym nadzorem.

Inwestycja dopasowana do twoich potrzeb

W ramach cennikowego kosztu metra kwadratowego powierzchni stanu surowego otwartego, po podpisaniu umowy klient otrzymuje dokumentacje techniczną do uzyskania pozwolenia na budowę.

W przypadku dokumentacji obcej, którą musimy adoptować do naszej technologii klient dopłaca różnicę na jej wykonanie.

Proces budowy stanu surowego otwartego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wynosi dla domu o powierzchni ok. 120m² – 6 dni roboczych , stan deweloperski – 28 dni roboczych, od momentu wejścia ekipy na plac budowy , wykonaną płytę fundamentową

Więcej o procesie

Twój dom, nasza pasja

Nie liczy się co robimy ani ile robimy lecz to, ile miłości wkładamy w działanie

Wszystkie materiały stosowane przez naszą firmę są sprawdzone i posiadają odpowiednią jakość materiału. Do produkcji stosujemy drewno świerkowe lite -suszone w komorach komputerowych , co gwarantuje odpowiednią jego wilgotność oraz  drewno konstrukcyjne klejone – BSH i KVH , czterostronnie obrabiane, impregnowane środkami owadobójczymi , grzybobójczymi oraz ogniochronnymi.

Nasze realizacje

Znajdź inspirację w spełnionych marzeniach naszych Klientów

Masz pytania?

Kontakt z nami